Prvošolčki so se v torek, 12. septembra, v sklopu pouka udeležili programa prometne vzgoje za najmlajše, poimenovanega Kolesarčki, ki ga je za nas pripravilo podjetje Jumicar – kolesarčki  d.o.o.. Izvedbo delavnice so omogočili sponzorji Mega Team d.o.o., Medicofit d.o.o., Regia Group d.d., Hennlich d.o.o., Iskra ISD d.o.o., Studio Artus, Urša Horvat s.p., Arete d.o.o..

Namen omenjene delavnice je otroke preko igre in na neprisiljen način poučiti, kako se vesti v prometu. Med čisto posebno učno uro prometa so bili učenci tako postavljeni v vlogo voznika štirikolesnika na nožni pogon in so doživljali dogodke kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu. Otroci so se postavili tudi v vlogo pešca, ki je moral pravilno prečkati prometno cestišče na poligonu.

Nad izvedbo delavnice so bili otroci navdušeni. O njej so povedali:

Peter: »Najbolj všeč mi je bilo, ko smo se ustavljali pri delujočem semaforju.«

Luka: »Najbolj všeč mi je bil semafor.«

David: »Meni je bilo zelo všeč, ko sem se vozil.«

Lovro: »Meni so bila všeč vsa pravila, ki sem jih moral upoštevati. Rad sem se vozil.«

Job: »Všeč mi je bilo, ker smo se učili pravilno voziti.«

Ažbe: »Všeč so mi bili znaki. In tisto, ko sem se moral ustaviti ob STOP znaku.«

Ožbej: »Vse je bilo super!«

Jošt: »Všeč mi je bila cesta in prehod za pešce.«

Lena: »Najbolje mi je bilo pri semaforju.«

Maks K.: »Všeč so mi bili prometni znaki in vožnja s štirikolesnikom.«

Nika: »Najbolje mi je bilo, ko si se mogel na križišču ustaviti in pogledati, če kdo že pelje po cesti. Potem si lahko šel.«

Eva: »Všeč mi je bilo, ko smo hodili čez prehod za pešce in so se vozniki ustavili.«

Upamo, da bodo učenci pridobljeno znanje radi uporabljali v vsakdanjem življenju ter tako lažje in hitreje postali bolj previdni in vestni udeleženci v prometu.

Učiteljice in učenci prvih razredov

2023-09-28T19:13:39+00:00