V sredo, 13.10.2021, smo imeli prvošolci kulturni dan. V Lutkovnem gledališču Ljubljana smo si ogledali lutkovno predstavo Medved in mali. Mehko oblikovane lutke so nas popeljale v pravljičen svet… Nekega dne se je iz izgubljenega jajca izlegel raček. Že od vsega začetka je mislil, da je medved, saj je ob prihodu na svet najprej zagledal prav njega. Ob zgodbi smo se spraševali, ali je vse, kar je videti drugače, tudi zares drugačno od nas samih.

Učencem 1. b razreda je bila predstava zelo všeč. Všeč jim je bil medved, ker je lovil ribe. Všeč jim je bila riba, ker je bežala pred račkom. Predstava se jim je zdela smešna, ker je raček rekel, da je medved njegova mamica.

Po ogledu predstave so učenci svoje vtise prelili tudi na papir.

Učenci in učenke 1. b razreda z učiteljicama

2021-11-23T20:13:52+00:00
Dostopnost