V torek, 17. 10., ob 19. uri smo jubileju naše osnovne šole nazdravili z umetnostjo. S pesmijo.

Z ljudsko pesmijo so se predstavili naš nekdanji učenec Matej Logar, ob njem pa še Martin Jenko in Žiga Ravnikar.

Sledile so recitacije literarnih del Toneta Pavčka, Nika Grafenauerja, Kajetana Koviča, Borisa A. Novaka, Srečka Kosovela, Franceta Prešerna, Marka Pavčka in pesmi Eve Primožič. Učenci 9. razredov – Ajda, Lara, Katarina, Enja, Lenka, Gaja, Jaka in Kanai, so recitirali pesmi slovenskih pesnikov, na harfi jih je spremljala Sara Pajnič, učenka 9. b razreda.

Večer se je zaključil s predstavitvijo in podelitvijo nagrad nagrajenih pesmi literarnega natečaja učencev naše šole, ki so izstopale tako po vsebini kot tudi po že skoraj dovršenih verzih in pesemskih oblikah.

Mentorice – Katja Knific, Eva Traven in Branka Vodopivec, se vsem nastopajočim zahvaljujemo za prijetno druženje.

2023-10-22T14:03:34+00:00
Dostopnost