Ponedeljek

V ponedeljek, 14. 2. 2022, smo se v jutranjih urah z avtobusom odpravili do Planice, kjer je potekala zimska šola v naravi za sedme razrede naše šole. Najprej smo pojedli malico, nato pa smo odnesli potovalne kovčke in preostalo opremo v predsobo. Počakali smo na navodila, potem pa smo v sobe odnesli  potovalne kovčke ter preobleke za posteljo. Hitro smo se preoblekli v smučarsko opremo in odšli na smučanje. Po smučanju smo imeli večerjo, nato pa smo odšli na večerno dejavnost v telovadnico.

Torek

V torek je bilo dogajanje malo drugačno.  Zjutraj smo imeli zajtrk, potem pa smo odšli na avtobus, ki nas je odpeljal do Kranjske Gore, kjer smo smučali. Zaradi dežja smo malo prej zaključili s smučanjem in odšli na kosilo. Po kosilu smo imeli malo prostega časa, da smo se lahko odpočili. Po kratkem počitku je sledila popoldanska dejavnost, ki je tudi tokrat zaradi slabega vremena potekala v telovadnici. Učili smo se žonglirati. Vsi smo se pri tem zelo zabavali in tudi nasmejali. Proti koncu smo se lahko preizkusili tudi v drugih cirkuških veščinah, zvečer pa smo odšli na nočni pohod proti Ratečam.

Sreda

V sredo je bilo zelo lepo vreme, saj nas je cel dan spremljalo sonce. Zjutraj nas je avtobus kot ponavadi odpeljal v Kranjsko Goro. Pri smučanju smo ponovili in se učili različnih tehnik smučanja. Sledila je popoldanska dejavnost, kjer smo se razdelili v dve skupini.  Ena skupina je odšla na pohod v Tamar, druga pa se je seznanila s tekom na smučeh.  Za večerno dejavnost smo igrali igro med dvema ognjema.

Četrtek

V četrtek zjutraj smo se ponovno odpravili na smučanje. Po smučanju smo odšli v dom na kosilo in kmalu je sledila popoldanska dejavnost. Skupini sta tokrat zamenjali dejavnosti tako, da so nekateri odšli v Tamar, drugi pa so spoznali tek na smučeh. Za večerno dejavnost smo nadaljevali prvenstvo med dvema ognjema. Trije razredi smo tekmovali med sabo in na koncu dobili zmagovalca. Zelo smo se zabavali in tudi pošteno nasmejali.

Petek

V petek je bil zadnji dan in smo se morali  posloviti od Planice in Kranjske Gore. Kljub temu, da ni bilo veliko časa, smo vseeno odšli smučat in bilo je zelo zabavno. V domu nas je čakalo še zadnje kosilo, potem pa smo odnesli kovčke na avtobus in se odpravili proti Kulturnemu domu v Predosljah, kjer so nas že čakali naši starši .

Zimska šola v naravi nam bo ostala v lepem spominu, saj smo se naučili veliko novega in se pri tem tudi zabavali.

Lana Zupan, 7. a

2022-04-06T17:32:30+00:00