Logatec: V sredo, 13. 11. 2019, smo se učenci devetih razredov odpravili v Logatec, kjer smo si ogledali delovanje vetrovnika. Pred šolo smo se zbrali ob 7. 45, vzeli malico in se odpravili na pot proti Logatcu. Ob prihodu je lilo kot iz škafa. Zbrali smo se v kavarni, kjer nam je vodič Dejan razložil nekaj fizikalnih zakonitosti o letenju in silah, nato pa nas je popeljal v samo srce vetrovnika, kjer smo si ogledali motorje, ki proizvajajo veter za delovanje vetrovnika. Za tem smo se nastanili v sobi z vetrovnikom, kjer smo bili priča različnim poskusom: z zajčkom, račko, žogami – vse do simulacije letenja inštruktorja Nica.

Vsak izmed nas je lahko za kratek hip vstopil v vetrovnik in se žogal s sošolci, Ajda, srečnica, pa se je preizkusila v hoji z res močnim vetrom. Za konec nas je čakal še preizkus znanja iz fizike in nagrada. Nika iz 9. b je bila izžrebana za brezplačni polet v vetrovniku. Čestitke! Seveda pa le sreča ni bila dovolj za nagrado – test iz fizike je rešila brezhibno.

Na avtobusu smo se vsi strinjali, da je bil dan dejavnosti super, zato ga priporočamo za naslednje generacije.

Luka, Rok, Blaž in Lara iz 9. r

2019-11-14T21:23:09+00:00
Accessibility