Sončni prvi september je bil za 39 učencev in učenk 1.a in 1.b razreda OŠ Predoslje Kranj prav poseben. V spremstvu staršev so prvič prestopili prag osnovne šole, spoznali so ravnateljico Janjo Sršen in svoji letošnji učiteljici. V razredu so poslušali pravljico o mavrični ribici ter za spomin ustvarili svojo mavrično ribico iz papirja. Po ustvarjanju so pojedli še malico in se posladkali s tortico. Med tem je starše nagovorila ravnateljica. Zaželela jim je uspešen začetek šolskega leta in jim čestitala ob pomembni prelomnici, saj je njihov otrok napravil prvi korak k odraslosti. Poudarila je, da si želi dobrega sodelovanja s starši, konstruktivnih pogovorov, da se vsi zavedamo, kako pomembno je pri vzgajanju malih nadobudnežev, da šola in starši stojimo na istih bregovih in delujemo z roko v roki pri vzgoji in izobraževanju.

Starši so prvošolce pričakali na šolski ploščadi. Vsak razred je skupaj z učiteljicama ponosno prikorakal po rdeči preprogi. Fotografije, ki so nastale, bodo gotovo lep spomin na dan, ko so otroci pogumno zakorakali novim dogodivščinam naproti, ponosnim staršem pa se je ob tem utrnila tudi kakšna solzica.

In kako se prvega šolskega dne spominjajo nekateri prvošolci?

Sara: »Delali smo ribico iz papirja.«

Gašper: »Vsi skupaj smo se slikali.«

Igor: »Jedli smo sendvič.«

Pika: »S starši smo šli v Kranjsko Goro.«