V petek, 29. marca 2024, smo se – Erazem iz 7.b, Izak iz 7.c, Izak iz 8.a, Ožbej iz 8.b, Žan iz 9.b in Enja iz 9.c, skupaj z učiteljico Anjo Jurančič odpravili na otroški parlament.

Potekal je v stavbi Mestne občine Kranj, kjer smo uvod v letošnjo temo (duševno zdravje) pričeli kar v eni izmed večjih sejnih sob.

Kasneje smo se razdelili v manjše skupine glede na naše »podteme«. Pogovarjali smo se o stvareh, ki smo jih na naši šoli že naredili za izboljšanje duševnega zdravja (rekreativni odmor, kotički za sprostitev …), kaj bi lahko še naredili in kako si pomagati ob stiski (pogovor, zaupnice, različne metode dihanja …). Pozorno smo tudi poslušali in sprejemali nove ideje podane s strani drugih šol in seveda izrazili tudi lastna mnenja. Nato smo si vzeli krajši odmor in se počasi vrnili nazaj v sejno sobo, kjer smo začeli.

Izbrali smo si še naslov, ki bo predstavljal temo naslednjega leta in se poslovili.

Enja Šumi, 9.c

2024-05-29T16:22:45+00:00
Dostopnost