Pri izbirnem predmetu NPH (načini prehranjevanja) se veliko kuha in seveda vse kar se pripravi, tudi poje. V sredo 15. 5. 2024 so se učenci tega predmeta lotili velikega podviga – naučili so se pripraviti slovensko tradicionalno jed – idrijske žlikrofe. Ker je to dolgotrajen proces, mi pa nimamo prav veliko časa, smo prosili kuharje, da nam pomagajo in skuhajo krompir, ki so ga potrebovali za nadev žlikrofov, ostalo pa so učenci zmogli sami. Zamesili so testo, ki je podobno testu testenin, pretlačili krompir in dodali vse potrebne začimbe ter prepraženo čebulo in ocvirke (no, teh nismo dobili, pa je bilo vseeno dobro). Se naučili, kako oblikovati nadev v kroglice in izdelati značilno obliko žlikrofa. Ufff, so se kar namučili. Rezultat pa je bil odličen! Žlikrofe so skuhali in prelili s čebulno omako. Kako je potekal postopek, si lahko ogledate iz priloženih slik.

2024-05-30T09:28:14+00:00
Dostopnost