Mesec december velja za enega izmed najbolj prazničnih mesecev v letu. Da je temu res tako, smo dokazali tudi učenci in učiteljice prvih razredov naše šole, saj smo enega od načrtovanih tehniških dni izpeljali kar v šoli. 15. decembra so nas namreč obiskali dedki in babice, ki smo jih bili nadvse veseli. Že takoj zjutraj, ob prihodu v šolo, smo zamesili testo za slastne piškote, ki je med našo malico mirno počivalo v hladilniku šolske kuhinje. Ko so bili naši želodčki polni, smo ga odnesli v razred, tam pa so nas že čakali stari starši. Njihov odziv je bil odličen, saj sta naša razreda skorajda »pokala po šivih«, toliko se nas je nabralo. Naši dedki in babice so nam pomagali pri mesenju, valjanju in oblikovanju dobrot, ki smo jih potem na pekačih odnesli v pečico šolske kuhinje. Med čakanjem na slastne dobrote smo pospravili delovne površine, tako kot mora za seboj pospraviti tudi najbolj priznani pek, nato pa pripravili vse potrebno za izdelavo božično-novoletnih voščilnic. Stari starši so nam pomagali ustvariti voščilnice za ostale domače. Ker nam je ostalo še nekaj časa, smo bili z veseljem tudi dobrodelni. Naredili smo veliko voščilnic za dobrodelno stojnico naše šole na prireditvi MOK »V srcu dobro mislimo«. Upamo, da smo s »prodajo« našega dela komu polepšali praznike. Ob koncu najboljšega šolskega dne smo se skupaj tudi posladkali in si obljubili, da se v takšni zasedbi z veseljem še kdaj srečamo.

Učenci in učiteljice 1. razredov

2024-01-08T22:00:07+00:00
Dostopnost