Alex Cisar, ki je še nekaj let nazaj na naši šoli blestel kot odličen učenec in športnik, je uspel tudi na svetovni ravni. Na mladinskem svetovnem prvenstvu v biatlonu, ki je potekalo na Slovaškem, je namreč kar dvakrat postal svetovni prvak, poleg tega pa je osvojil še ekipno drugo mesto.

Alex je najprej zmagal v šprintu na 7,5 kilometra dolgi progi, kjer je zgrešil en strel leže in zmagal s pol minute prednosti pred še enim Slovencem, Lovrom Plankom. Po tej zmagi v šprintu je bil najboljši tudi dva dni pozneje v zasledovanju, ko tekmovalci štartajo v obratnem vrstnem redu, kot so končali tekmo v šprintu. Alex je vseskozi nadzoroval potek tekme, en strel je zgrešil le na zadnjem streljanju in v cilj prišel z minuto naskoka pred konkurenco.

Alexa je že na državnem prvenstvu pred enim mesecem premagal samo Jakov Fak.

Tisti, ki Alexa poznamo, smo prepričani, da je to šele začetek uspešne športne poti. Alex je bil že kot učenec zelo zavzet, skrben in natančen ter ničesar ni prepuščal naključju in tak je očitno tudi kot športnik.

Simon Demšar

2019-02-04T15:39:25+00:00
Dostopnost