V petek, 19. 5. 2023 so imeli učenci 9. razredov naravoslovni dan, na temo biodiverzitete – čudovita raznolikost živega sveta. Učenci so odšli v Ljubljano, v Prirodoslovni muzej in Cankarjev dom. V Prirodoslovni muzeju so si ogledali stalno muzejsko zbirko ter raziskovali, kako je raznolikost živega sveta posledica milijone let evolucije in kaj povečuje oz. zmanjšuje njeno raznolikost. V Cankarjevem domu pa so si ogledali čudovito razstavo »V vrtincu sprememb«, kjer so kritično presojali o vpliv človeka na podnebne spremembe, naravne habitate in s tem na preživetje mnogih vrst v našem okolju. Učenci so si z zanimanjem ogledali obe razstavi in interaktivno sodelovali na različnih delavnicah, kar si lahko ogledate iz priloženih slik.

Vodja naravoslovnega dne: Lea Štajer

2023-05-30T21:59:17+00:00
Dostopnost