V četrtek, 23.3, se je naša šola udeležila medobčinskega otroškega parlamenta. Parlament je potekal v Kranju poleg Upravne Enote. Posedli smo se v veliki sejni dvorani in kmalu po tem se je parlament začel. Letošnja tema je, kot verjetno že veste, Duševno zdravje (predvsem mladih). Razdeljeni smo bili v tri skupine, v katerih smo se pogovarjali o različnih podtemah povezanih z duševnim zdravjem (vplivi okolja na duševno zdravje, viri pomoči ter spremembe za krepitev duševnega zdravja). Preden smo se razdelili v skupine, smo si ogledali dva krajša nastopa (igralski ter glasbeni). Po nastopih smo se odpravili v različne sobe, kjer smo se pogovarjali o temi, dodeljeni tej skupini. Ena izmed tem je bila VPLIVI OKOLJA NA DUŠEVNO ZDRAVJE. Tukaj smo se pogovarjali o tem, kaj vse vpliva na mladostnikovo zdravje, kaj so dobre in slabe strani teh vplivov in kako jih lahko »olajšamo«. Po približno eni uri smo se zopet vsi zbrali v začetni sejni dvorani in se pogovorili o skupnih ugotovitvah, ki so jih predstavili določeni učenci. Po predstavitvah so pozvali še ostale udeležence parlamenta, če bi želeli še kaj dodati. Kmalu po tem je bilo parlamenta konec in z avtobusom smo se zopet odpravili nazaj v šolo.

Lana Kozelj, 9.B

2023-05-02T11:15:13+00:00
Dostopnost