V četrtek, 23. 11. 2023, je na naši šoli v sklopu praznovanja 50-letnice potekala prireditev Dan odprtih vrat. Z namenom, da bi v naš razred zašlo čim več dedkov in babic učencev, smo dan povezali tudi s projektom Ti meni danes, jaz tebi jutri, ki je eden od projektov razširjenega programa Šola sobivanja.

Prebrali smo odlomek zgodbe Popravljalnica igrač, se pogovorili o tem, da moramo za svoje igrače lepo skrbeti in jih pospravljati. Učenci so navedli, da polomljene igrače, preden jih zavržemo, lahko tudi poskusimo popraviti in da jim pri tem pogosto pomagajo predvsem dedki in babice, ki veliko vedo in imajo več časa, kot mamice in očetje.

V razredih smo z namenom trajnostnega ravnanja z odsluženimi igračami in oblačili pripravili njihovo izmenjevalnico in se tako razveselili novih. Ob koncu srečanja pa poskrbeli še za čisto šolsko okolje, saj smo skupaj pobirali smeti na čistilni akciji.

Učenci so po tem dogodku povedali:

David:»Všeč mi je nova igrača. Tak dan bi še kdaj ponovil.«

Job: »Ni mi bilo všeč, da moji stari starši niso prišli, mi je bilo pa zelo všeč, da smo si lahko zamenjali stvari.«

Naja: »Všeč mi je bilo, ker smo si zamenjali igrače in oblačila. Dobila sem super tople čevlje.«

Maša: »Meni je bilo zelo všeč, ker smo si izmenjali igrače. Ni pa mi bilo všeč, da moja mami ni prišla.«

Iza: »Všeč mi je bilo, da smo si izmenjali igrače in so nas prišli pogledat starši in stari starši.«

Ob vprašanju, kaj dobrega smo ta dan naredili za okolje, pa so otroci razmišljali takole:

Lara: »Dobro je bilo, da nismo škodovali okolju, ker nismo zavrgli stvari in da smo na koncu še pobrali smeti.«

Izza: »Super je, da nimamo več igrač, s katerimi se ne igramo, ampak imamo zdaj druge, nove, bolj zanimive.«

Ida: »Izmenjali smo si igrače in oblačila, da jih ne bi vrgli proč.«

Ažbe: »Izmenjali smo si igrače, da ne bi imeli doma toliko smeti.«

Učenci so si bili enotni, da bi takšno izmenjevalnico radi še kdaj ponovili, s tem pa poskrbeli za boljši jutri. Pri vsem so nas podpirali naši dedki in babice pa tudi nekatere mamice in očetje, ki smo jim zelo hvaležni, da so si vzeli čas za nas.

Učenci in učiteljice 1. razredov

2023-12-03T21:29:35+00:00