Obiskali smo šolsko knjižnico. Knjižničarka Katja Knific nam je prebrala dve pesmi o mačkah, nato pa še vietnamsko pravljico Tako nenavaden muc. Vsebino smo pozorno poslušali. Zdela se nam je zanimiva in tudi malce smešna, saj je bil muc poimenovan nebo, oblak, veter, zid in celo miš, preden je dobil svoje ime muc. Povedali smo, kako bi sami poimenovali svojega muca. Nato smo v parih raziskovali različne knjige o mačkah. Odkrili smo kar nekaj zanimivosti, ki jih še nismo poznali. Ogledali smo si še dva mačja kipca iz gline in opisovali, kaj vse mačke znajo. Pri pouku smo ustvarili svojega nenavadnega muca iz plastelina. Z učiteljico smo ponovili, katere sestavne dele telesa mora imeti maček in začelo se je ustvarjanje. V kiparjenju smo uživali in nastali so zanimivi mačji kipi, ki so razstavljeni v šolski knjižnici. Vabljeni na ogled.

Učiteljice in učenci 1. razreda

2024-02-15T16:07:33+00:00