Loading Dogodki
  • This dogodek has passed.

Freddie Mercury, takrat imenovan Farrokh Bulsara, se je rodil 5. septembra 1946 v Zanzibarju, materi Jer in očetu Bomi. Njegov oče je bil računovodja britanske vlade. Bulsara je obiskoval angleško šolo v Indiji, kjer se je naučil igrati klavir. Na tej šoli so ga zaradi njegove velike nadarjenosti poimenovali “Freddie”. To ime je njegova družina sprejela in tako se je Bulsara poimenoval “Freddie Mercury”. Ko so v Zanzibarju izbruhnile vojne in nemirni, se je Mercury leta 1964 z družino preselil v mesto Feltham v Anglijo. V Angliji se je dolga leta učil in pisal o glasbi, dokler ni spoznal Rogerja Taylorja in Briana Mayja, nekoliko pozneje so še z Johnom Deaconom ustanovili eno najbolj znanih skupin na svetu – Queen, Freddie si je spremenil ime in postal njihov frontman. Z neverjetnim razponom glasu je bil eden najboljših vokalov na tedanji glasbeni sceni. Njihova najbolj znana pesem »Bohemian Rhapsody« se je devet tednov obdržala na prvem mestu britanske glasbene lestvice in uživa sloves najbolj prodajanega singla na svetu. Leta 1987 je spoznal Montserrat Caballé in z njo posnel album, na katerem je najbolj znana pesem »Barcelona«, ki je bila izvedena na odprtju olimpijskih iger v Barceloni leta 1992. Leta 1987 je Freddie zbolel za Aidsom in umrl 24. novembra leta 1991. Istega leta je izšel predzadnji album skupine Queen, na katerem je tudi pesem These Are the Days of Our Lives.

Nekaj največjih hitov skupine Queen: Bohemian Rhapsody, We Will Rock You, We Are the Champions, Radio Ga Ga, I Want To Break Free, Friends Will Be Friends, Show Must Go On in mnogi drugi.