Pevski zbori 2023-06-30T11:21:23+00:00

Pevski zbori v letu 2022/23

V letošnjem šolskem letu 2022/23 je otroški pevski zbor od 1. do 2. razreda obiskovalo 33 učencev, otroški pevski zbor od 3. do 5. razreda 18 učencev in mladinski pevski zbor 32 učencev. Vsega skupaj torej 83 učencev, kar predstavlja skoraj petino učencev naše šole.

Leto je bilo pevsko zelo bogato. Vsi pevski zbori so pripravili kakovosten program, ki so ga izvedli na različnih dogodkih tekom leta.

V jeseni 2022 je mladinski pevski zbor nastopil na turnirju nogometa na Brdu pri Kranju. 14. decembra je na naši šoli potekal tradicionalni dobrodelno-božično-novoletni koncert, kjer so nastopili vsi pevski zbori skupaj z gosti.

Po novem letu je mladinski pevski zbor odšel na aktivni pevski vikend v CŠOD Bohinj, kjer se je aktivno pripravljal na drugi del sezone.

V mesecu marcu smo skupaj s pevskimi zbori izvedli tradicionalni koncert ob materinskem dnevu, v aprilu pa smo se udeležili pevske revije v Cerkljah. V mesecu maju smo nastopili še na koncertu Gimnazije Škofja Loka v Sokolskem domu in v Škofji Loki.

V mesecu juniju smo z vsemi pevskimi zbori snemali CD, ki ga bomo izdali v septembru ob 50. obletnici OŠ Predoslje Kranj. V mesecu juniju je nastal tudi »videospot« Mladinskega pevskega zbora OŠ Predoslje Kranj, ki predstavlja uvod v praznovanje naše OŠ Predoslje Kranj.

Pevski zbori na naši šoli imajo zares bogato pevsko zgodovino in pa seveda tudi bogate pevske načrte za prihodnjo sezono!