Loading Dogodki
  • This dogodek has passed.

3. aprila leta 1924 se je rodil ameriški igralec in dvakratni oskarjevec Marlon Brando, eden največjih filmskih zvezdnikov vseh časov. Marlon Brando mlajši se je rodil kot najmlajši otrok Marlonu Brandu starejšemu in njegovi ženi Dorothy.

Zaradi njegovega posebnega načina upodabljanja likov in zaradi številnih uspehov ga je Ameriški filmski inštitut imenoval za enega največjih filmskih zvezdnikov vseh časov. Mama je bila nadarjena igralka, a je imela težave z alkoholom, zato je bila pogosto odsotna. Vseeno pa je sina spodbujala k igralski karieri. Potem ko so ga odslovili z vojaške srednje šole, se je preselil v New York k sestrama in leta 1944 prvič zaigral na broadwajskih odrskih deskah.

Leta 1953 je za vlogo v filmu On the Waterfront v režiji Elie Kazana dobil svojega prvega oskarja za najboljšo moško glavno vlogo. Drugega je dobil leta 1972 za vlogo mafijskega botra v filmu Boter. Poleg teh je dobil še pet nominacij za najboljšega igralca. Njegovo zasebno življenje je bilo pogosto v soju žarometov. Bil je zagret aktivist, še posebno se je boril za pravice severnoameriških Indijancev.

Umrl je 1. julija 2004, star 80 let. Zadnja leta je bil zelo bolan – imel je sladkorno bolezen, trpel je za demenco, diagnosticirali so mu raka na jetrih, poleg tega pa je imel tudi težave s srcem.