Otrokom smo prebrale zgodbice:  Potovanje plastične vrečke, Flupi in zrak, Voda, pljusk.

Pogovarjali smo se, kako skrbimo za naš planet, opazovali globus, opremili s sličicami žalostno in veselo Zemljo, ogledali smo si poučne risane filme iz sklopa Lepši svet, pogovarjali smo se o recikliranju in razvrščanju smeti v pravilne koše za odpadke. Izdelali smo si krone, rad imam Zemljo.

Vsaka skupina pa je na dan zemlje pripravila svojo dejavnost.

Tako so otroci iz najmlajše skupine okrasili cvetlične lončke in zasadili jagode.

Otroci iz skupine Zvezdic so naredili idealno okolje za kalitev fižola.

Otroci iz skupine Medvedki, pa so spoznali smo malo naravno smrečico, jo otipali, povonjali, si ogledali njene korenine, iglice in krošnjo.

V cvetlični gredi pred našim vrtcem so našli prostor, kjer bo rastla naša smrečica. Posadili so jo v zemljo, skrbno zalili in se dogovorili, da bomo vsak dan opazovali njeno rast. Poimenovali so jo Medvedkova smrečica in ji zapeli pesmico.

2022-05-21T20:39:52+00:00