V Evropskem tednu mobilnosti (od 16. do 20. 9. 2019) na naši šoli organiziramo akcijo Pešbus, v kateri učitelji in ostali prostovoljci (večinoma starši) spremljamo prijavljene učence nižjih razredov naše šole na poti v šolo. Proga Pešbusa ima (tako kot prava avtobusna proga) postaje, na katerih pobira svoje potnike, učence. Ti se nato varno v spremstvu odraslih v jutranjih urah odpravijo do šole. Učenci prejmejo posebno vozovnico, v katero zbirajo žige. Že lansko leto smo akcijo izvedli v dveh terminih (vsakič po eno progo) in v drugi izvedbi se nam je pridružilo še več učencev. Letos smo se odločili, da bomo učencem ponudili kar tri proge, ki bodo potekale iz različnih smeri. V okviru akcije sodelujemo tudi s Komisijo varno kolesarim in SPV Kranj.

2019-09-11T21:15:18+00:00