Vabljeni k sodelovanju v anketi o stanju potniškega javnega prometa v naši občini

Sodelovali smo v projektu Varna in trajnostna mobilnost. Preberite si Priporočila za krepitev kolesarstva v naši občini, za kak lep jesenski dan pa še knjižico s predlogi kolesarskih izletov (Zapeljan po Gorenjski).

V projektu Počakaj na bus bo CIPRA Slovenija mdr. pripravila tudi priporočila za razvoj trajnostne mobilnosti na območju LAS (analiza stanja v občinah, spletne ankete, predloge potrebnih ukrepov ter vizijo za nadaljnji razvoj enotnega celovitega sistema javnega potniškega prometa na področju Gorenjske). Za pripravo priporočil je predvideno zbiranje odgovorov sodelujočih občin ter občanov. Manjka jim še vidik osnovnošolcev, srednješolcev, študentov in upokojencev. Svoje mnenje lahko izrazite v spletni anketi o stanju javnega potniškega prometa v naši občini. Dostopna je na tej povezavi

Obvestilo o prenehanju namenitve dohodnine Šolskemu skladu OŠ Predoslje

Spoštovani starši!

V skladu z Uredbo o namenitvi dela dohodnine za donacije davčni zavezanec lahko nameni del dohodnine z zahtevo za namenitev vsem, ki so na zadnjem objavljenem seznamu upravičencev na spletni strani FURS. Obveščamo vas,  da ustanove Sklad 05 – ustanove za družbene naložbe, ki je bila upravičena do donacij iz naslova dohodnine za leto 2019, ni več na seznamu upravičencev do donacij za leto 2020.

Brezplačni topli obrok v času šole na daljavo

V času šolanja na daljavo bo za učence zagotovljen brezplačni topli obrok, ki ga boste od srede, 11. novembra dalje, lahko s svojo posodo prevzeli na Osnovni šoli Jakoba Aljaža v Kranju.

Brezplačni topli obrok pripada učencem, pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku ali odločbi na podlagi vloge za priznanje pravice do subvencije malice ali kosila ne presega 382,82 € (3. dohodkovni razred otroškega dodatka).

V kolikor vašemu otroku pripada subvencionirano kosilo v šoli in bi v času šolanja na daljavo želeli prejemati brezplačen topli obrok, le to prosim sporočite najkasneje do torka, 10. 11. 2020 do 12. ure v računovodstvo šole preko e-pošte: os-predoslje@guest.arnes.si s pripisom Naročilo toplega obroka. Za dodatne informacije smo vam na voljo na telefonu 04 2810 418 in 04 2810 419.

S prijavo starši soglašate, da šola in občina podatke uporabijo za organizacijo priprave in prevzema toplega obroka.

Janja Sršen, ravnateljica

2020-11-20T14:16:28+00:00