Ob začetku šolskega leta so se nekateri učenci razredne stopnje pridružili nam sedaj že dobro znani akciji Pešbus. Tudi letos smo Pešbus izvajali na treh progah – iz smeri Britofa, Vog ter Predoselj. Udeležence, ki so štiri tedne pridno pešačili v šolo, je ob konu izvajanja Mestna občina Kranj nagradila s praktičnim darilcem – družabno igro ter barvicami. Kaj vse smo počeli v okviru aktivnosti, pa si preberite v zapisu, ki ga je napisala četrtošolka Manca.

Program Aktivno v šolo in zdravo mesto (katerega del je Pešbus) sofinancira Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano. Program je del prizadevanj IPoP – Inštituta za politike prostora za spodbujanje hoje kot aktivne oblike mobilnosti ter ustvarjanja zdravega bivalnega okolja. Pri izvajanju programa sodeluje CIPRA Slovenija, društvo za varstvo Alp.

2023-10-30T09:25:59+00:00
Dostopnost