Učenci prve triade smo sončnega septembrskega dne rajžali po poteh triglavskih pravljic.

Z avtobusom smo se odpeljali v Mojstrano, kjer nas je pričakal pravljičar Bukovnik. Vodil nas je po čarobnih poteh, na katerih smo srečali Gregca, Nejča, Gorskega škrata, Sabljico, ženico Anco in Kragulježa.

Gregec je izgubil celo čredo krav, je pa edini prepoznal goro Rjavino, ki se je vzpenjala nad Mojstrano.

Kraguljež nas je naučil pesmico, s katero preženemo slabo voljo, Sabljica pa nam je razkril svoje vojaške prigode.

Na koncu smo si ogledali Slovenski planinski muzej, kjer smo v bivaku doživeli strašno nevihto v gorah – namišljeno seveda. Videli smo tudi gorske živali, reševalni helikopter ter opremo za reševanje pohodnikov in alpinistov.

Kulturni dan nam je bil všeč, saj je bil zanimiv, pravljičen, čaroben in tudi poučen.

Učenci 3. b razreda

2019-10-04T11:42:59+00:00
Dostopnost