Torek, 21. februarja 2023, ni bil običajen torek. Bil je pustni torek in za najmlajše učence prav poseben dan, saj se je šola spremenila v prostor za princese in kralje, viteze in ostale super heroje, muce in miške, čebelice in pikapolonice, dinozavre in samoroge, indijance in čarovnice ter ostale pustne šeme. Maškare so dopoldne sproščeno preživele ob druženju, ustvarjanju in rajanju. Mastile so se s krofi in veselo prepevale na sprevodu po vasi. Ta dan jim je uspelo pregnati zimo in privabiti tople sončne žarke. Na pravo pomlad pa bo treba še malce počakati.

Janez Bitenc: Pustna

Kje je Tine, kje je Metka,
kje je Postržinov Rok?
Kje je Draga, Marko, Bine,
kje je Nace dolgonog?
Kaj, soseda, res ne veste,
da nikogar ni doma?
Da vsa vas od tu do ceste,
v pustne maškare je šla?
Tine lev je, Metka miška,
Postržinov Rok gosak,
Draga tiček, Marko mucek,
dolgi Nace pa vojak.

Anja Štefan: Zaplešite nam maškare

Zaplešite nam maškare,
da zima se prestraši,
prinesemo vam flancate
in krofi bodo vaši.
Še jaz nataknem si klobuk
in z vami grem noret,
ne bom doma, ko Pust igra
na svoj narobe svet!

2023-02-28T12:22:23+00:00
Dostopnost