Tudi letos smo na naši šoli organizirali Pešbus – vsakodnevno smo se s prijavljenimi učenci peš skupaj odpravili v šolo. Postavili smo tri proge, učence pa smo na poti k njihovi samostojnosti v cestnem prometu vsakodnevno spremljali učitelji spremljevalci. Učenci so prejeli vsak svojo vozovnico, v katere so nabirali žige ter nalepke. V evropskem tednu mobilnosti nas je na dan brez avtomobila obiskal tudi kranjski podžupan g. Robert Nograšek in učencem podelil odsevne trakove, da bodo v prometu bolje vidni. Letos se je akcije udeležilo 57 učencev od drugega do petega razreda, kar dokazuje, da učenci postajajo vse bolj ekološko osveščeni ter uživajo v jutranjem druženju z vrstniki, hkrati pa že zjutraj naredijo tudi nekaj dobrega za svoje zdravje.

Vodja dejavnosti Nuša Skumavc

Naša proga je potekala od Vog do šole. S Pešbusom nas je hodilo 10 učencev. Spremljali sta nas učiteljici Maja in Silva. Zgodil se nam je smešen dogodek. Nekega jutra nas je voznik šenčurskega šolskega avtobusa vabil na njihov avtobus. Za trenutek sem pomislila, da bi bilo zabavno, če bi se odpeljali v drugo šolo. Všeč mi je bilo druženje na Pešbusu, zato z nekaterimi učenci še vedno hodimo v šolo peš, namesto da bi se vozili z avtom. Tako smo tudi bolj eko.

Napisala Julija, 4. a

2022-10-27T15:13:32+00:00