V sredo, 1.9. 2021, so se odprla šolska vrata za 51 prvošolcev. V spremstvu staršev so pogumno zakorakali v svoj razred, spoznali učiteljice in okrog vratu dobili rumene rutke.

Po uvodnem pozdravu so se predstavili in prek zgodbe spoznali, kako izgleda pouk v žabji šoli. Ker seveda šole ni brez učenja, so se že prvi šolski dan naučili novo pesem Leva roka, desna roka.

Iz papirja so zgibali žabice, potem pa je že sledila zaslužena malica. Vsak prvošolec je za darilo dobil plastenko za vodo in leseno šablono s svojim imenom.

Na koncu je sledil najboljši del: slavnostni prihod novih učencev po rdeči preprogi, aplavz staršev in prigrizek. Prvošolci so se nato polni lepih vtisov odpravili na praznovanje tega posebnega dne.

Med fotografijami si lahko ogledate že nekaj prvih šolskih izdelkov.

Učiteljici 1. A razreda

2021-09-13T16:52:22+00:00