Zadnji teden pred prvomajskimi počitnicami je na naši šoli potekal projekt ozaveščanja trajnostne mobilnosti pod geslom Gremo peš s kokoško Rozi. Sodelovali smo tudi učenci in zaposleni v 1.B razredu.

V petek, 16. 4. 2021, smo se v razredu pogovorili, kaj je smisel omenjenega projekta in se odločili, da bomo tudi mi pomagali naši kokoški – Sloveniji do čistejšega zraka. Vemo, da smo še majhni, vendar smo se v šoli tudi naučili, da veliko majhnih korakov lahko naredi velik napredek. Tako smo se ves teden od 19. 4. pa do 23. 4. trudili, da bi čim več učencev v šolo prihajalo na trajnostni način, torej peš, s kolesom, skirojem, rolerji … Seveda so nam pri tem zelo pomagali naši starši, za kar se jim močno zahvaljujemo. Zadnji dan smo naše vtise strnili in povezali s svetovnim dnem Zemlje, ki smo ga obeležili 22. 4., in sicer tako, da smo si ogledali filmčke o trajnostni energiji, s katerimi smo ponovili, kako lahko za boljši svet poskrbimo tudi mi (manjša poraba pitne vode, razvrščanje odpadkov, hoja namesto vožnje z avtomobilom, varčevanje z elektriko …), nato pa smo odšli do semaforiziranega križišča v Britofu. Ponovili smo, kako varno prečkamo cesto in na kaj vse moramo biti kot pešci pozorni.

Kokoška Rozi nas je prepričala, da so majhni koraki vredni truda!

Učenci in učiteljici 1.B

2021-05-03T17:08:35+00:00
Dostopnost