Med 1. in 2. aprilom je v Celju potekalo odprto državno prvenstvo v hitrostnem drsanju na kratke proge.  Drsalni klub Kranj je zastopalo šest obetavnih mladih drsalcev, med katerimi je bila tudi učenka naše šole, četrtošolka Aria Habič Šajn, ki si je v kategoriji junior F girls pridrsala naslov državne prvakinje in osvojila tri osebne rekorde. Z njimi je bila tudi trenerka in nekdanja reprezentantka Slovenije Urša Erjavec, ki je med članicami osvojila naslov državne prvakinje, v skupnem seštevku točk vseh tekem sezone pa je prav tako prejela pokal za prvo mesto. Za kranjskimi hitrostnimi drsalci je dolga in uspešna sezona. Na treh mednarodnih tekmovanjih v Zagrebu, Beogradu in Celju so drsalci osvojili kar štiri medalje in dva pokala. Naslednjo sezono imajo cilj nastopiti na mladinskih evropskih pokalih na Slovaškem, Češkem in Madžarskem.

Drsalni klub Kranj vabi vse športne navdušence od 4. leta starosti dalje, da se pridružite tekmovalnim ali rekreativnim skupinam na ledu. Za vse, ki drsati še ne znate in bi se radi naučili, so na voljo tudi začetni drsalni tečaji.

2023-04-19T18:19:23+00:00
Dostopnost