V sklopu kulturnega dne pred dnevom reformacije je na naši šoli potekal kulturni dan. Učenci predmetne stopnje so se najprej spoznali z razvojem in zgodovino pisave, se preizkusili v kaligrafiji ter v delavnicah izdelali likovne pesmi. Prelistali so pesniške zbirke znanih slovenskih pesnikov, nato pa skupaj izbrali pesem, ki jih je nagovorila.

Pesem so večkrat glasno prebrali, izbrali besedo ali besedno zvezo, ki je tematsko povzela pesem, jo z izbrano pisavo izpisali na večji list papirja s pomočjo dveh med seboj zlepljenih svinčnikov. V praznino, ki se je ustvarila med črtama, so potem prepisali pesem. Likovne pesmi smo nato razstavili na zgornjem hodniku predmetne stopnje.

Kulturni dan smo zaključili v Kulturnem domu Predoslje z ogledom predstave Reformatorji na odru.

Branka Vodopivec

2022-11-17T18:44:16+00:00
Dostopnost