»Aha! Oho! Stopinje v snegu! Nas kdo lovi? Je kdo na begu?« smo veselo recitirali delčke naše priljubljene knjige Zverjašček, ko smo se nekega decembrskega torka po pouku podali na lov za živalskimi sledmi. Učenci 2.b razreda, ki obiskujemo krožek Gozdna šola, se tako enkrat tedensko odpravljamo na potep v naravo. Včasih raziskujemo najbližjo okolico naše šole, opazujemo živali, rastline, sredi zadnjega meseca v letu pa smo izkoristili novozapadli sneg in odkrivali, katere živali pozimi tavajo naokrog. S pomočjo predloge, na kateri so bile narisane nekatere gozdne živali in njihove stopinje, smo stopali preko polja od cerkve v Predosljah proti Suhi in uživali v razgledih na zasnežene gore. S pomočjo odtisov naših čevljev smo ugotovili, kdo izmed nas ima največjo številko noge in kako velik je naš odtis v primerjavi z živalskim. Našli smo veliko stopinj psov, mačk, ptičev, srnjadi in jelenjadi in po našem mnenju tudi nekaj stopinj lisičk. Ura našega druženja je kot vedno prehitro minila in vsi smo bili mnenja, da smo jo tako kot vedno, dobro izkoristili.

Učenke in učenci 2.b z učiteljico Darjo Arh

2021-12-21T21:52:54+00:00
Dostopnost