V torek, 19.10., smo imeli drugošolci tehniški dan. Z avtobusom smo se odpeljali na Bled. Ko smo prišli do gradu, nas je pri vhodu pričakal graščak. Popeljal nas je do vodnjaka. Ob zvoku fanfar, so po stopnicah prišli grajska gospa in gospod ter še nekaj graščakov. Pospremili so nas na zgornjo ploščad. Tam so prikazali srednjeveške plese, mečevanje, bruhanje ognja in lokostrelstvo. Zelo nam je bilo všeč in želeli smo se preizkusiti še sami. Ugotovili smo, da je to za nas prenevarno. Grajski gospod nam je pripovedoval zgodbo o nastanku jezera in otočka. Ob spremstvu smo si ogledali še muzej in grajsko tiskarno. Malico smo pojedli na grajski terasi. Na koncu smo se sprehodili še ob jezeru in se nekaj časa igrali na igralih. Polni novih doživetij smo se vrnili v šolo.

Učenci in učenke 2.a razreda in učiteljica

2021-10-21T17:40:10+00:00