V petek, 17. 9. in soboto, 18. 9. 2021 je, s pomočjo agencije Spirit Slovenije in projekta Mladim se dogaja, potekal STARTUP VIKEND, kjer so učenci aktivno iskali dobre poslovne ideje.

Pri projektu so sodelovale različne šole – učenci iz OŠ Franceta Prešerna, OŠ Matije Čop in dijaki Gimnazije Franceta Prešerna ter učenci naše šole – OŠ Predoslje Kranj: Špela Tomše, Špela Teran, Zala Zavašnik, Liza Strojan Šporar, Ana Marija Žibert, Juš Cudreman, Jure Kofjač Flerin, Lučka Pipan, Hana Masten, Leja Lavrečić – vsi iz 9.a razreda.

Na koncu dvodnevnega razvijanja poslovnih modelov, so bile podeljeni tri nagrade: nagrada za najboljšo poslovno idejo, nagrada za naj predstavitev poslovne ideje in nagrada za naj družbeno koristno idejo. Medtem ko so slednji nagradi prejeli gimnazijci in osnovnošolsci druge osnovne šole, so učenci naše šole, že drugo leto zapored, prejeli nagrado za naj poslovno idejo: SMART BOX ZA PSE. Učenci, ki so oblikovali zmagovalno poslovno idejo so: Jaš Cuderman, Jure Kofjač Flerin, Liza Strojan Šporar, Zala Zavašnik, Špela Teran. Druga ekipa naših učenk je bila po izboru komisije druga najboljša ideja.

ZA DOSEŽENE REZULTATE ČESTITAMO !!!

2021-09-20T16:53:38+00:00