O VRTCU 2018-08-31T13:27:31+00:00

DELOVNI ČAS

Vrtec pri OŠ Predoslje Kranj je javni vrtec, ki vključuje otroke od 3. leta starosti do vstopa v šolo. Program traja od 6 do 10,5 ur in obsega vzgojo, varstvo in prehrano otrok

Vrtec je odprt od 5.30 do 16.00.  V primeru, da starši potrebujejo varstvo po 16. uri, vrtec zagotavlja varstvo v oddelku podaljšanega bivanja v OŠ Predoslje Kranj do 16.30.

OSNOVNI PODATKI

Naziv: Vrtec pri Osnovni šoli Predoslje Kranj

Sedež: Predoslje 17A, 4000 Kranj

Internet: http://www.os-predoslje.si

UPRAVA VRTCA

Ravnateljica: Janja Sršen / 04 281 04 12 / janja.srsen@guest.arnes.si

Pomočnica ravnateljice za vrtce: Alenka Butara / 04 281 04 06 / alenka.butara@guest.arnes.si

Tajništvo: Vesna Boštar / 04 281 04 00 / vesna.bostar1@guest.arnes.si

Računovodstvo: Maja Plevel / 04 281 04 19 / maja.plevel@guest.arnes.si

Šolska svetovalna služba: Saša Pesrl / sasa.pesrl@guest.arnes.si

Publikacija vrtca 2018/2019

VIZIJA VRTCA

V prijetnem in ustvarjalnem vzdušju, povezani s starši in okoljem, bomo vzgajali odgovorne, spoštlive, strpne otroke, s polno mero kvalitetnega znanja, samozavesti in moči za nadaljevanje njihove lastne poti. Trudimo se za dobre medsebojne odnose v vrtcu: odrasli – otrok, otrok – otrok, odrasli – odrasli; za prožno timsko delo v paru in timsko delo na nivoju vrtca. Upoštevamo spoznanja, da se vsak otrok uči skozi igro, raziskuje in aktivno sodeluje z drugimi otroki in odraslimi v različnih okoljih.

Otroke bomo vzgajali k zdravemu načinu življenja, omogočali jim bomo veliko športnih aktivnosti ter bivanja v naravi. Želimo, da naravo vzljubijo in varujejo.

Vrtec naj bo del srečnega otroštva naših otrok!

POSLANSTVO JAVNEGA ZAVODA

Otrokom je v javnem vrtcu zagotovljena možnost optimalnega razvoja ne glede na socialno in kulturno poreklo družine, veroizpoved in narodno pripadnost, tudi ne glede na spol in telesno ter duševno konstitucijo. Gre za zahtevo po enakih možnostih z upoštevanjem otrokovih pravic, tudi pravice do izbire in drugačnosti. Pri otrocih je to povezano predvsem z zahtevo po vzgoji za medsebojno razumevanje, strpno sožitje, odgovornostjo zase in za drugega. Javni vrtci so svetovno nazorsko odprti vsem otrokom, vsakega enako sprejemamo in spoštujemo.

Naše poslanstvo je medsebojno spoštovanje, razvijanje kritičnega mišljenja in vztrajnosti ter usvajanju vseživljenjskega znanja.

VREDNOTE NAŠEGA VRTCA

• Spoštovanje

Spoštujemo vse udeležence v procesu vzgoje, smo pošteni in si zaupamo, razvijamo in negujemo medsebojne odnose.

• Odprtost

Spodbujamo in podpiramo ustvarjalnost, izražanje novih idej in znanj.

Vsi se zavedamo, da dobro ime vrtca ustvarjamo vsi zaposleni na vseh delovnih mestih.