Naši najmlajši se s septembrom zopet aktivneje vključujejo v promet, zato je pomembno, da jim na ustrezen način predstavimo vsa pravila in navodila za odgovorno obnašanje na šolskih in vrtčevskih cestnih poteh. V Zavodu Varna pot se posvečamo izobraževanju in ozaveščanju otrok in skupaj z Lidlom Slovenija že peto leto zapored organiziramo preventivno-izobraževalne delavnice o prometni varnosti za otroke. Namen brezplačnih delavnic je podučiti otroke in tudi njihove starše o pravilnem ravnanju ter vedenju v prometu, saj tako vsi prispevamo k večji varnosti vseh udeležencev v prometu.

Vabimo vas, da nas skupaj z otroki obiščete na delavnici o prometni varnosti, ki bo potekala v torek, 18. septembra 2018*, od 10. do 18. ure pred Lidlovo trgovino na Šucevi ulici 58 v Kranju.

Preventivno-izobraževalne delavnice bodo vključevale:

• Prometni poligon za najmlajše.
  • Spretnostni poligon za starejše otroke in starše na kolesu in skiroju.
  • Predstavitev naletnih tež in otroških varnostnih sedežev.
  • Igrica: obvezna oprema na kolesu in simulacija, kako čelada varuje glavo.
  • Poligon z gokarti za mladostnike in starejše (simulacija vožnje pod vplivom alkohola, drog, utrujene vožnje).
  • Simulacija zdrsa na drseči podlagi.
  • Foto kotiček za otroke in starše.
  • Merjenje reakcijskega časa s posebnimi ravnili.

Prosimo vas, da vabilo posredujete staršem, ki se lahko z otroki delavnic udeležijo tudi v popoldanskem času.

Vljudno vabljeni.

Zavod Varna pot

* V primeru slabega vremena bodo delavnice potekale en dan kasneje.

Zavod Varna pot, Linhartova cesta 51, 1000 Ljubljana | tel: 040 368 440, 05 995 5022 | fax: 05 993 4256 |info@varna-pot.si | www.varna-pot.si.

2018-09-17T14:29:14+00:00