V torek, 16. 10., smo imeli učenci od 1. do 3. razreda športni dan.

Z avtobusom smo se odpeljali do Adergasa. Od tam smo se povzpeli na Štefanjo goro. Vreme je bilo megleno. Ob stezi v gozdu smo naleteli na zvonček želja in sreče ter nanj pozvonili. Nabrali smo tudi nekaj kostanja in opazili lisičji brlog. Opazovali in prepoznavali smo jesenske liste. Na poti je bilo veliko korenin, med njimi smo zagledali močerada. Včasih smo raziskovali bližnjice. Ko smo prispeli na vrh do cerkvice sv. Štefana, je posijalo sonce. Posedli smo se na klopce in travo ter pojedli zasluženo malico. Na pašniku so se pasle krave. Odpočili smo se in se nato odpravili nazaj v dolino. Med potjo smo srečali tudi dva kužka. Varno smo se vrnili do avtobusa, ki nas je odpeljal nazaj v šolo.

Športni dan nam je bil všeč, ker smo se razgibali in naužili svežega zraka.

Učenci 2. b razreda

2018-10-24T21:35:44+00:00