Aleksandra Košir iz 3. a se je odločila, da bo imela zvezek, v katerega bo pisala zgodbice. Tale je prva. Piše pa že drugo.

Palačinke so kraljice

Nekoč je živel fant. To ni bil navaden fant. Bil je nekaj posebnega. Ime mu je bilo Nik. Vsak dan se je srečal z letečim krožnikom. To pa zato, ker ni hotel nič jesti. Ko mu je mama pripravila slastno juho, je krožnik že poletel v steno. In ko mu je oče pripravil krompir in ocvrto ribo, je krožnik spet poletel v steno. Tako je bilo januarja, ves februar, marec, april, maj, junij, julij, avgust, september, oktober, november in december. Nekoč je krožnik poletel celo skozi okno. Ljudje so mislili, da so jih napadli Vesoljci. Klicali so: »Na pomoč, na pomoč! Vesoljci so nas napadli! Na pomoč! Na pomoč!« »To niso Vesoljci, samo leteči krožniki so,« je zaklicala mama skozi okno. Petkrat je krožnik poletel skozi okno. Enkrat je poletel celo čez streho. Nekega dne pa sta oči in mami Nika končno vprašala, kaj bi rad jedel. Rekel je: »Hočem palačinke!« »A palačinke?!« sta se začudila starša. Od takrat v tej hiši ni bilo več letečih krožnikov.

2020-11-04T22:01:33+00:00
Dostopnost