Obvestila MOK 2022-11-18T08:08:36+00:00

Najnovejša obvestila Mestne občine Kranj namenjena staršem in učencem

Mestna občina Kranj nas redno seznanja z informacijami glede epidemije. Rada bi vas opomnila, da na povezavi https://www.kranj.si/koronavirus lahko preberete marsikaj koristnega, od tega, kako pomemben je vitamin D pri delovanju na imunski sistem pa vse do tega, da so zaradi slabe epidemiološke slike zaprta športna in otroška igrišča, torej tudi šolska. Pozitivno obvestilo prihaja tudi iz Mestne knjižnice Kranj, kjer je od ponedeljka, 2. novembra, spet mogoče prevzemati naročeno gradivo.

Bodite obveščeni, ostanite zdravi, povezani, optimistični.
ravnateljica Janja Sršen

Datum objave: 4. 9. 2022

Projekt Zeleni pingvin 💚🐧 Zelena inovacija, ki nas spodbuja v trajnosten način življenja

Mestna občina Kranj se je pridružila projektu Zeleni Pingvin, družbeni in obenem tehnološki inovaciji, ki rešuje okoljske in družbene izzive s pomočjo izobraževanja in vključevanja prebivalcev. Prvenstveno gre za izobraževanje otrok v osnovnih šolah, kako zmanjšati ogljične emisije in uporabljati manj virov energije. Projekt temelji na pametnih digitalnih tehnologijah za spremljanje podatkov porabe virov energije, ki se jih nato predstavi otrokom skozi igro na preprost in razumljiv način. To bodo v letošnjem šolskem letu začeli izvajati tudi v naši osnovni šoli.