Dogodivščine na Sv. Joštu

V soboto smo odšli na hrib, ki se imenuje Jošt. Z avtobusom smo se peljali do Sodarjeve poti, starši pa z avtom. Ko smo izstopili iz avtobusa, smo počakali starše. Ko smo vsi našli svoje starše, smo se napotili po gozdni poti. Pot je bila malo blatna, a vseeno lepa. Hodili smo čez korenine in kamne. Imeli smo nekaj postankov, da smo prišli do sape. Pot je bila kar dolga in težka. Vsi smo bili veseli in prijazni. Ob poti je bilo veliko rastlin in rož. In ker imajo nekateri radi tudi rože, so jih nabrali. Videli smo drevo v obliki medvedje ritke. Ob koncu poti smo zagledali cerkvico. Bili smo na cilju. Usedli smo se na klopi in pojedli malico. Ko smo pojedli, smo se igrali. Tam gor je bilo veliko igral. Imeli so gugalnice, tobogan, fitnes in majhno hiško. Nekateri fantje so se lovili skupaj s Kanaijevim očetom. Bilo je mokro in je drselo, zato smo bili blatni, ker smo večkrat padali. Zabavali smo se. Počasi smo odhajali v dolino. Nekaj učencev je šlo s starši. Na poti nas je učiteljica nahecala, da je veverica na drevesu. Nekje na sredini poti sta Kanai in Jaka začela šteti korake. Naštela sta jih 6666. V dolino smo se vrnili ob dvanajsti uri. Doma smo bili zelo utrujeni.

Zapisali: učenci 3. b razreda

Zarepajmo pohod na Jošta

Zjutraj smo se zbudili

in se v šolo napotili.

Tam že čakal nas je avtobus

in nas odpeljal.

Ko smo tja prišli,

smo se na pohod odpravili.

Končno smo na Jošta prišli

in si malo odpočili.

Nato smo se igrali in si kaj kupili.

Potem smo se v dolino napotili

in z avtobusom odpotovali proti šoli.

Doma smo se spočili

in se pota osvobodili.

Zapisali: Kanai Kosi, Jaka Vodiškar, Patrik Mlinar, 3. b razred

Na vrhu hriba hišica stoji,

na travniku po narcisah že diši.

Na soncu bilo je prijetno toplo,

ptički so čivkali glasno.

Zapisal: Tim Bukovnik Leban, 3. b razred

Na Sv. Joštu

Po Joštu smo hodili,

se pesmice učili,

in se s starši veselili.

Lepo smo se imeli

in veliko doživeli.

Ko starši so veseli rožice dobili,

so nas lepo objeli.

Zapisali: Lenka Gabrovšek, Maša Ahlin, Brina Drempetič, 3. b razred

2018-04-12T21:48:32+00:00